Kurs EMAUS

W dniach 23-25 czerwca 2023 roku w budynku parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu organizowaliśmy kurs EMAUS. W rekolekcjach tych uczestniczyło 28 osób z Inowrocławia i okolic, Gniezna, Łodzi i Katowic. Razem uczyliśmy się poznawać Jezusa poprzez Jego Słowo. Tak jak uczniom z Emaus, również i nam, Jezus wyjaśniał Pisma i dał się rozpoznawać w codziennej Eucharystii. Nie tylko uczestnicy ale też i prowadzący odkryli na nowo (czy przypomnieli sobie) o znaczeniu Słowa Bożego w naszym życiu.

To był piękny czas, wypełniony miłością, poznawaniem siebie, rozmowami, modlitwą ale też zabawami i oczywiście radością, co widać na zdjęciach poniżej.

Nasz BÓG jest Bogiem radości 🙂

Więcej zdjęć z kursu EMAUS obejrzysz w GALERII.

A oto kilka świadectw uczestników kursu EMAUS:

  • „Odczuwałam radość wynikającą z poznawania Słowa Bożego i uwielbienia Jego poprzez modlitwę we wspólnocie.”
  • „Poznałam Boga w Słowie, które jest drogą, prawdą i życiem. Słowo, które jest żywe i ma moc zmieniania ludzkiego myślenia i nastawienia.”
  • „Doświadczyłem Boga pełnego miłości, otwartego, żywego, obecnego, który tymi cechami dzieli się i obdarza, przytula i posyła, aby być Jego znakiem i rękoma.”
  • „Poniosła mnie energia Wspólnoty. Otrzymałam Boga poprzez oddziaływanie członków w wierze, ich żarliwości i życzliwości wobec siebie.”
Share this Post